Komunikaty z diecezji

WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE KSM ON-LINE

Mateusz Stefaniuk
2021-03-25 13:31

Niestety z racji wprowadzonych nowych obostrzeń rekolekcje, które miały odbyć się w dniach 19-21.03.2021 r. w Nadbużańskim Ośrodku Ewangelizacji w Drohiczynie zostały odwołane, ale jako Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej całkowicie z nich nie zrezygnowaliśmy. Zmieniła się ich forma ze stacjonarnych do internetowych.

WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE KSM ON-LINE

Młodzież zrzeszona w KSM naszej Diecezji została zaproszona do tego, żeby w ten weekend znaleźć czas na uczestnictwo w Drodze Krzyżowej, która była transmitowana na żywo z kaplicy p. w. św. Stanisława Kostki z Nadbużańskiego Ośrodka Edukacji oraz do wysłuchania dwóch krótkich konferencji przygotowanych przez ks. Daniela Plewkę – Asystenta Diecezjalnego KSM DD.

Podczas swoich konferencji ksiądz rekolekcjonista zwrócił uwagę na dwie dość ważne i istotne sprawy w naszym życiu czyli na wiarę i to jak wierzyć, oraz na nadzieję i miłość. Postawił kilka pytań przed nami. Podkreślił, że Wielki Post jest Wielką Zmianą. To zmiana nie tylko nas jako ludzi, ale również zmiana naszego myślenia.

Jako za przykład podał nam Błogosławionego Carlo Acutis młodego, 15 letniego człowieka, który poświęcił swoje życie głoszeniu Ewangelii. Ksiądz powiedział, że tak jak Acutis my możemy  teraz głosić Dobrą Nowinę jaką daje nam Kościół w sieci, głoszeniu w internecie, w mediach społecznościowych. 

Na koniec jednej z konferencji zostało postawione pytanie: Kiedy w nas nastąpi zmiana? Odpowiedź jest bardzo prosta, zmiana przyjdzie do nas w momencie Sakramentu Pokuty i Pojednania. Dlatego nie czekajmy z tym do ostatniej chwili i już dziś wprowadźmy Wielką Zmianę.

 

zachęcamy do retransmisji Nabożeństwa Drogi Krzyżowej oraz konferencji wygłoszonych przez księdza Daniela, które znajdują się na profilu na facebooku KSM DD (https://www.facebook.com/KSMDROHICZYN) 

poleć artykuł