Komunikaty z diecezji

Komunikat 4/2021

Bogna Haftka
Gotów!
2021-12-20 19:34
Komunikat 4/2021

 

Pelplin, 11.12.2021 r.

Komunikat nr 4/2021 

Drodzy KSM-owicze i Sympatycy KSM, Czcigodni Księża Asystenci! 


 

 1. XXXI Zjazd Diecezjalny KSM  Diecezji Pelplińskiej. Zjazd odbył się 21 listopada 2021 r. w Pelplinie. W czasie Zjazdu zostały przeprowadzone wybory uzupełniające do Zarządu Diecezjalnego oraz zadecydowano o temacie rekolekcji zimowych KSM DP. Podczas Zjazdu 3 osoby złożyły uroczyste przyrzeczenie KSM-owicza. Uczestnikom Zjazdu dziękujemy za wspólną pracę na rzecz naszego Stowarzyszenia. Protokół i sprawozdanie z tego wydarzenia dostępne są na naszej stronie internetowej.

 2. Zarząd Diecezjalny. Po wyborach uzupełniających skład Zarządu Diecezjalnego kształtuje się jak niżej.

Agata Wasielewska – Prezes Zarządu, Paweł Nawój – Zastępca Prezesa, Kinga Bartoszewska – Skarbnik, kl. Damian Październiok – Sekretarz, Julia Przybył – Zastępca Sekretarza, Agnieszka Dzięgielewska – Członek Delegat na Krajową Radę, Bogna Haftka – Członek Zarządu.
Opiekunami poszczególnych okręgów są: okręg chojnicki – Kinga Bartoszewska; okręg kartuski – Julia Przybył; okręg kociewski – Paweł Nawój; okręg kościerski – Bogna Haftka. 

 1. Organizacja roku 2022. Kalendarz pracy na rok 2022 dostępny jest na naszej stronie internetowej: www.pelplin.ksm.org.pl. Prosimy o zapoznanie się z nim i zarezerwowanie czasu na wydarzenia diecezjalne. Przypominamy, że są one ważnym elementem formacji KSM-owicza i pomagają w tworzeniu jedności naszego Stowarzyszenia. Liczymy, że się z Wami spotkamy.

 2. Rekolekcje zimowe. Odbędą się w terminie 12-16 lutego 2022 r. w Bytonii. Temat brzmi „Wzrastaj ze Słowem”. Imienne zgłoszenia należy przesłać do 5 stycznia 2022 r. za pomocą formularza google. Link do niego znajduje się w mailu z niniejszym komunikatem. Szczegółowe informacje zostaną przesłane mailowo w późniejszym terminie. 

 1. Rada Diecezjalna. Odbędzie się 12 marca 2022 w Chojnicach. Serdecznie zapraszamy do udziału prezesów, asystentów i delegatów oddziałów. Przypominamy o odpowiedzialności za całość Stowarzyszenia, której wyrazem jest aktywne uczestnictwo w wydarzeniach diecezjalnych. Zgłoszenia na Radę będziemy przyjmować przez Platformę KSM od 1 stycznia do 19 lutego.

 2. Warsztaty dla Kandydatów. Pierwsza z trzech tur warsztatów odbędzie się w formie online od 26 lutego do 12 marca 2022 roku na platformie Google Classroom. Do udziału zapraszamy wszystkich, którzy pragną lepiej poznać KSM, a w szczególności te osoby, które chciałyby złożyć Przyrzeczenie KSM-owicza. Zgłoszenia przez Platformę KSM przyjmujemy od 1 stycznia do 26 lutego.

 3. Składki. Przypominamy, że do końca grudnia br. należy uregulować składki za rok 2021.

Przypominamy także, że zgodnie z uchwałą nr 5/2021 Zjazdu Diecezjalnego KSM składka członkowska od stycznia 2022 zostaje podniesiona do trzech złotych miesięcznie od członka i kandydata. Istnieje możliwość płatności miesięcznej, kwartalnej, półrocznej lub rocznej. Z przekazanej kwoty 2 złote przeznaczone będą na funkcjonowanie Stowarzyszenia w diecezji, a 1 złoty na działalność KSM-u ogólnopolskiego.

Płacenie składek jest nie tylko obowiązkiem statutowym, ale także wyrazem odpowiedzialności i troski o całość Stowarzyszenia, jak również niezbędnym środkiem do jego funkcjonowania. Już teraz serdecznie dziękujemy tym, którzy regularnie uiszczają należność. To dzięki WAM KSM może działać.

Numer naszego rachunku bankowego: 18 1160 2202 0000 0000 5342 0223. W razie wątpliwości prosimy o kontakt ze Skarbnikiem Zarządu Diecezjalnego Kingą Bartoszewską.

 1. Akcja „Polak z sercem”. Dziękujemy oddziałom z Chojnic i par. pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Sierakowicach, które zaangażowały się w zbiórkę funduszy na rzecz naszych rodaków na Ukrainie i Białorusi. W sumie w naszej diecezji zebrano 2820 złotych.

Przypominamy, że do 15 stycznia można włączyć się w zbiórkę funduszy przez wysłanie SMS-a o treści KRESY pod numer 72052 (koszt to 2,46 zł). Zapraszamy również do korzystania z e-daromatu na stronie polakzsercem.pl. 

Na pytania chętnie odpowie Diecezjalny Koordynator akcji Dawid Konkel.


 

 1. 1% dla KSM. Przypominamy, że istnieje możliwość przekazania 1% podatku na rzecz KSM DP. W tym celu w odpowiednich rubrykach należy wpisać numer KRS 0000339553
  z dopiskiem KSM PELPLIN.

 

Dziękujemy wszystkim KSM-owiczom za wytrwałą formację w czasach, gdy dotyka nas wiele trudności i ograniczeń. W KSM-ie uczymy się, że każdy problem to szansa i tego życzymy Wam
na kolejny rok działalności.

poleć artykuł