Komunikaty z diecezji

KSM na stacji młodzieżowej I Kongresu Różańcowego Diecezji Ełckiej

Joanna Kulesza
2022-06-11 13:49
KSM na stacji młodzieżowej I Kongresu Różańcowego Diecezji Ełckiej

11 czerwca 2022r. w Ełku zebrało się ponad tysiąc młodych ludzi.

„Ślady Boga” – to hasło Stacji Młodzieżowej I Kongresu Różańcowego Diecezji Ełckiej, która była jednocześnie Diecezjalnym Dniem Młodzieży. Spotkaniu towarzyszyły świadectwa, modlitwa, katecheza oraz Msza Święta, której przewodniczył ks. bp Jerzy Mazur, biskup ełcki.

Różaniec jest miejscem spotkania Pana Boga, bo przez kolejne tajemnicę poznaje się historię Zbawienia i to nie historię zbawienia tak po prostu, ale moją historię zbawienia, tego jak Jezus przyszedł na świat, umarł i zmartwychwstał, właśnie po to żebym ja mogła żyć – mówi jedna z uczestniczek Kongresu.

Nie zabrakło również misyjnych akcentów, śpiewu, radości i energii młodych.

Konferencję wygłosił ks. Michał Dziedzic, duszpasterz młodzieży diecezji warszawsko-praskiej. Podzielił się w niej własnym doświadczeniem przeżywania wiary. „Największe ślady Boga w moim życiu to Eucharystia i rodzina. To one są siłą napędową mojego życia – dał świadectwo ks. Dziedzic.  „W każdej Eucharystii Pan Bóg chce ci powiedzieć, jak bardzo ciebie kocha, że postawił swoją miłość na Ciebie, że jesteś dla Niego ważny” – dodał.

W Ełku młodzi spotkali się najpierw w amfiteatrze Ełckiego Centrum Kultury, a następnie przeszli wspólnie na plac Jana Pawła II na Mszę Świętą, która była centralnym punktem obchodów spotkania młodych. Na placu obecna była replika krzyża Światowych Dni Młodzieży, który towarzyszy diecezjalnym spotkaniom już od kilku lat.

poleć artykuł