Komunikaty z diecezji

Rekolekcje wakacyjne KSM "Niech nikt nie lekceważy Twojego młodego wieku"

Joanna Kulesza
2022-09-19 14:12
Rekolekcje wakacyjne KSM "Niech nikt nie lekceważy Twojego młodego wieku"

W terminie 17-21.08.2022 odbyły się rekolekcje młodzieżowe organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży pod hasłem ” Niech nikt nie lekceważy Twojego młodego wieku”, które poprowadził ks. Radosław Gulan.
W Chełchach koło Ełku zgromadziło się ok. 40 młodych, by wspólnie spędzić 5 dni wśród ludzi o tych samych wartościach modląc się, śpiewając, słuchając konferencji, rozważając Słowo Boże i dzieląc się doświadczeniem Boga w ich życiu.

Każdego dnia rekolekcji młodzież uczestniczyła we Mszy świętej, a w piątek spotkali się na adoracji Najświętszego Sakramentu.
Ksiądz Biskup Jerzy Mazur, który przewodniczył niedzielnej Mszy świętej w swojej homilii mówił: „Bóg stworzył nas bez nas, ale nie zbawi nas bez nas”. Zachęcając w ten sposób młodych do zaufania Bogu i kroczenia Jego drogami.

Uczestnicy rekolekcji, podczas konferencji i pracy w grupach, uświadamiali sobie jak duży wpływ na życie Kościoła, jako wspólnoty mają młodzi ludzie, jednocześnie pochylając się nad życiem młodych świętych i błogosławionych. Każda z grup miała swojego patrona, któremu szczególnie się przyglądała podczas tych rekolekcji.

Swoim świadectwem dzieli się Wiktoria - jedna z uczestniczek rekolekcji:

Kiedy zobaczyłam, że ruszają zgłoszenia na rekolekcje, wiedziałam, że muszę tam pojechać, że będzie to super czas spędzony z CUDownymi ludźmi, a przede wszystkim z Bogiem. Jednak nie spodziewałam się, że będzie to tak owocny dla mnie czas. Konferencje bardzo mocno poruszyły moje serce, czułam jakby były mówione specjalnie do mnie. Aczkolwiek, najbardziej poruszającym punktem rekolekcji była dla mnie adoracja i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Było to dla mnie niesamowite uczucie, kiedy czułam tak ogromną bliskość Pana Jezusa oraz spokój płynący od Niego. Co przychodzi mi pierwsze na myśl, kiedy myślę o tamtych rekolekcjach? Oczywiście niezwykłe doświadczenie miłości Boga, ale także, przeogromna wdzięczność za każdą osobę spotkaną na tych rekolekcjach, za każdą rozmowę, uśmiech, wspólnie spędzony czas, za tą ogromną radość, śmiech. Chwała Panu!


Podczas prac w grupach podkreślane było to jak ważna w życiu człowieka jest otwartość na działanie Ducha Świętego.
Nie zabrakło również konferencji o powołaniu oraz o odważnej młodości.

Jak samo słowo 'rekolekcje’ (z łaciny 'recolligiere’ – zbierać się na nowo) mówi, był to czas odnowy oraz powtórnego narodzenia. ( J 3,7)

poleć artykuł