Wydarzenia z diecezji

40 dni dla Życia

TERMIN
17 lutego 2021 do 28 marca 2021
GODZINA ROZPOCZĘCIA
13:00
Miejsce wydarzenia
indywidualnie lub wspólnotowo
Kategoria
działalność religijna
WWW
Organizator
Sztab Organizacyjny 40 dni dla Życia, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej
Telefon
513129362
E-mail
zapisy@40dnidlazycia.pl
Wielkopostna krucjata modlitewna w intencji Życia
40 dni dla Życia

“Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył:

stworzył mężczyznę i niewiastę.” - Rdz 1, 27

 

Życie jest największym darem, jaki człowiek otrzymał od Boga. Każdy ma wielką niezaprzeczalną godność i niepodważalne prawo do życia,  jednakże nie zawsze o tym pamiętamy… A czy bylibyśmy w stanie przeznaczyć  godzinę podczas Wielkiego Postu na modlitwę w tej intencji?

 

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej po raz kolejny organizuje modlitewną akcję pro-life “40 dni dla Życia”. W tym roku jest ona przeprowadzana przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Obrońców Życia Człowieka.

 

Przez Wielki Post - 960 godzin - nieustannie trwać będzie modlitwa w intencji Życia. Modlitewny “szturm do Nieba” rozpocznie się w Środę Popielcową - 17 lutego o godzinie 13.00 i zakończy się o 13.00 w Niedzielę Palmową 28 marca 2021 roku.

 

Aby przyłączyć się do akcji wystarczy zadeklarować konkretną godzinę (jedną lub więcej w zależności od chęci i możliwości) modlitwy w intencji Życia. Modlitwa jest dowolna (może być np. Różaniec, Koronka do Bożego Miłosierdzia i in.), może być indywidualna lub wspólnotowa; ważne, by trwała pełną godzinę, aby zachować ciągłość.

 

Zapisy już ruszyły i przyjmowane są telefonicznie pod numerem 513 129 362 oraz mailowo zapisy@40dnidlazycia.pl

 

Szczegóły akcji dostępne są na stronie www.40dnidlazycia.pl

Kalendarz z wolnymi godzinami znajduje się również na stronie Stowarzyszenia www.ksm.legnica.pl.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do akcji i dawania świadectwa wiary!

 

 

Naszym pragnieniem jest, aby Życie było szanowane na każdym etapie - od poczęcia do naturalnej śmierci; aby było obdarzane miłością na wzór miłości Chrystusowej. Modlimy się szczególnie w obronie nienarodzonych, które nie mogą same zadbać o siebie, by każde z nich zostało pokochane, a także w intencji ich rodziców - o miłość i odwagę oraz wyjście z trudnej sytuacji. Naszą intencją jest także pokój na świecie, który jest ściśle powiązany z kwestią poszanowania Życia.