Wydarzenia z kraju

Zebranie Krajowej Rady KSM

TERMIN
17 września 2021 do 19 września 2021
Miejsce wydarzenia
Wigry
Kategoria
działalność patriotyczno-społeczna
Koszt uczestnictwa
250 zł.
Dokładny adres
Pokamedulski Klasztor w Wigrach
Wigry 11, 16-402 Suwałki
Po długiej przerwie zapraszamy na stacjonarne Zebranie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które odbędzie się w dniach 17-19 września 2021 roku, w Pokamedulskim Klasztorze na Wigrach (diecezja ełcka).
Zebranie Krajowej Rady KSM

Po długiej przerwie zapraszamy na stacjonarne Zebranie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które odbędzie się w dniach 17-19 września 2021 roku, w Pokamedulskim Klasztorze na Wigrach (diecezja ełcka).

‘Klasztor Kamedułów w Wigrach położony jest w malowniczym zakątku Suwalszczyzny – nad jeziorem Wigry. Wzgórze wigierskie to miejsce, które odwiedzali wielcy królowie, od Władysława Jagiełły zaczynając, a na Janie Kazimierzu kończąc. To tu przybywali wielcy architekci, malarze, poeci. To właśnie Wigry wybrał Św. Jan Paweł II na miejsce swojego kilkudniowego odpoczynku. Dołączcie do tej wspaniałej grupy, to tu napełnicie umysł wiedzą, płuca czystym powietrzem, a serce radością.’

Do udziału w zebraniu zapraszamy Prezesów Zarządów Diecezjalnych, Członków Zarządów Delegatów na Radę Krajową oraz Księży Asystentów Diecezjalnych. Z racji na ograniczoną liczbę miejsc i sytuację pandemiczną pozostałe osoby mogą wziąć udział w obradach na oficjalne, imienne zaproszenie. Prosząc o wyrozumiałość w tej kwestii zachęcamy do wyrażania swojej gotowości do wzięcia udziału w Zebraniu - w przypadku wolnych miejsc będzie mozliwość zgłoszenia i wzięcia udziału w obradach. 

Czas bycia razem chcemy wykorzystać na budowanie relacji, których ważność, tak mocno podkreślaliśmy w trakcie największych obostrzeń podczas pandemii. W sobotni wieczór zapraszamy na spotkanie z kulturą ludową podczas wspólnej biesiady. Ciesząc się różnorodnością miejsc, z których pochodzimy zachęcamy, aby podczas sobotniego, wieczornego spotkania nałożyć koszulki KSM charakterystyczne dla poszczególnych diecezji.

Podczas obrad obowiązuje strój formalny. Przy zakwaterowaniu nie będzie możliwości zajęcia pokoi jednoosobowych. Plan obrad zostanie podany na 2 tygodnie przez rozpoczęciem Zebrania. Koszt uczestnictwa w Zebraniu Krajowej Rady wynosi 250 zł. Prosimy o przelanie opłat za Sesję na konto:76109010300000000109868503 (Santander) oraz tytułowanie przelewu wg następującego schematu:[Sesja Ełk-diecezja–nazwiska uczestników]. Potwierdzeniem zgłoszenia jest wpłata.

Członków Krajowej Rady  prosimy o zabranie legitymacji członkowskich oraz w przypadku nieobecności wskazanych, przypominamyo przygotowaniu pełnomocnictwa do głosowania.

Zgłoszenia na Zebranie przyjmowane są wyłącznie za pomocą platformy KSM, do 30 sierpnia. Wpłaty należy dokonać do 3 września.