Wydarzenia z diecezji

Hosanna Festival 2022

TERMIN
16 września 2022 do 18 września 2022
Miejsce wydarzenia
CKiS w Siedlcach
Kategoria
działalność kulturalno-rozrywkowa i sportowa
HOSANNA FESTIVAL to Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej, który od ponad 25 lat organizowany jest w Siedlcach.
Hosanna Festival 2022

HOSANNA FESTIVAL  to Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej, który od ponad 25 lat organizowany jest w Siedlcach.

 

U progu swej historii był Diecezjalnym Przeglądem Piosenki Religijnej, z czasem zyskał rangę ogólnopolską i zmienił nazwę.

Festiwal organizowany jest przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Siedlcach. Gromadzi dziesiątki młodych i utalentowanych muzyków z całej Polski oraz liczną publiczność.

Za główny cel, obok upowszechniania szeroko pojętej kultury, kształtowania gustów i wrażliwości muzycznej,  festiwal stawia sobie równie ambitne zadanie formowania młodego pokolenia Polaków otwartego na wartości chrześcijańskie i ogólnoludzkie.

Jest także okazją do promocji oraz wspierania utalentowanych zespołów i solistów muzyki chrześcijańskiej z całej Polski.

Program Festiwalu jest tak przygotowywany, aby każdy, od niemowlaka do seniora mógł znaleźć coś dla siebie. Festiwal trwa od 2 do 3 dni, a wszystkie wydarzenia z nim związane realizowane są w Siedlcach.

Zobacz także