Wydarzenia z diecezji

40 Dni dla Życia

TERMIN
22 lutego 2023 do 2 kwietnia 2023
Miejsce wydarzenia
indywidualnie lub wspólnotowo
Kategoria
działalność religijna
WWW
Telefon
513 129 362
E-mail
40dni@ksm.legnica.pl
Wystarczy zadeklarować jedną godzinę modlitwy w intencji Życia, aby być częścią nieprzerwanego ciągu modlitewnego
40 Dni dla Życia

Bóg dał nam piękny dar – Życie. Jednakże obecna sytuacja na świecie pokazuje, jak bardzo atakowany i zagrożony jest to dar. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej już kolejny rok wychodzi z inicjatywną modlitewnej krucjaty 40 Dni dla Życia.

Inicjatywa ma na celu zapewnienie nieprzerwanej modlitwy w intencji Życia przez 960 godzin  – od Środy Popielcowej 22 lutego do Niedzieli Palmowej 2 kwietnia.  Jest to osiągane dzięki deklaracji chociażby jednej konkretnej godziny modlitwy w ciągu Wielkiego Postu przez wiernych przyłączających się do akcji. W tym celu właśnie ruszyły zapisy! Wybrany termin (konkretną godzinę lub kilka) można zadeklarować telefonicznie pod numerem: 513 129 362, mailowo na adres: 40dni@ksm.legnica.pl lub poprzez formularz na stronie www.40dni.ksm.legnica.pl. Na stronie znajduje się również kalendarz pokazujący, które godziny są już zadeklarowane, a które pozostają puste. Modlitwa jest dowolna, może być indywidualna lub wspólnotowa, ważne by trwała godzinę, by zapewnić nieprzerwalność.

Naszym pragnieniem jest, aby Życie było szanowane na każdym etapie - od poczęcia do naturalnej śmierci; aby było obdarzane miłością na wzór miłości Chrystusowej. Modlimy się szczególnie  w  obronie nienarodzonych, które nie mogą same zadbać o siebie, by każde z nich zostało pokochane oraz w intencji ich rodziców - o miłość i odwagę oraz wyjście z trudnej sytuacji. Intencją jest również poruszenie serc tych, którzy nie potrafią jeszcze dostrzec piękna daru Życia. ­Niepomijalny jest także pokój na świecie, który jest ściśle powiązany z kwestią poszanowania Życia.

W akcję włączają się osoby w różnym wieku, z różnymi doświadczeniami życiowymi. Są wśród nich młodzi ludzie, którzy z zapałem działają, kierując się wartościami. Jakie odczucia mają młodzi uczestnicy poprzednich edycji?

Hania z Legnicy: Pierwszy raz o akcji 40 Dni dla Życia dowiedziałam się od koleżanki, która działała w KSMie i zachęciła mnie do wzięcia kilku godzin modlitwy. Nie wiedziałam za dużo o tej akcji, ale stwierdziłam, że to piękna inicjatywa, w której chcę wziąć udział. Później, gdy wstąpiłam w szeregi KSMu mogłam poznać akcję już nie tylko od strony osoby modlącej się, ale również jako ktoś kto pomaga przy zapisach w parafii. Te doświadczenia wywarły na mnie ogromne wrażenie, bo zobaczyłam ile osób jest chętnych do modlitwy za życie, że ta sprawa jest ważna nie tylko dla osób starszych, ale także dla młodszych. Akcja 40 Dni dla Życia jest dla mnie pokrzepiającym świadectwem tego, że sprawa ochrony życia jest ważna dla wielu ludzi.

Ewelina z Bolesławca: Akcja 40 Dni dla Życia jest dla mnie wyjątkowa. Dzieło organizują młodzi ludzie, co może być tez nie takie oczywiste. Dzięki angażowaniu się w 40DdŻ przez odbieranie telefonów, udział we Flash mobie, czyli modlitwie w centrum miasta oraz własnej modlitwie w różnych, czasem dla mnie cięższych - nocnych godzinach, buduje we mnie jeszcze większe poczucie ważności tej intencji. Udział w tym dziele, to takie otulenie życia poczętego modlitwą. Każdy z nas został obdarzony darem życia, a naszym zadaniem jest je doceniać i stawać w jego obronie.

Robert z Polkowic: W akcji 40 Dni dla Życia biorę udział od roku. Uważam, że każdy powinien modlić się w intencji ochrony życia. W zeszłym roku pomagałem również organizować wielkopostną zbiórkę charytatywną. Sprawiło mi to radość, bo lubię pomagać innym

 

Tylko razem możemy tworzyć to dzieło na taką piękną skalę!

 

Zobacz także