Wydarzenia z diecezji

Rekolekcje wielkopostne 2023

TERMIN
10 marca 2023 do 12 marca 2023
GODZINA ROZPOCZĘCIA
17:00
Miejsce wydarzenia
Poznań
Kategoria
działalność religijna
Koszt uczestnictwa
125
Dokładny adres
Szkolne Schronisko Młodzieżowe
Ul.Głuszyna 127, Poznań
WWW
Organizator
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej
E-mail
agnieszka.spychala@poznan.ksm.org.pl
Zapraszamy na tegoroczne rekolekcje wielkopostne, których tematem przewodnim będzie Boży odpoczynek. Rekolekcje poprowadzi ksiądz palotyn Krzysztof Freitag.
Rekolekcje wielkopostne 2023

 

W tym roku odbędzie się jeden turnus w terminie 10 - 12 marca w schronisku młodzieżowym w Poznaniu przy ulicy Głuszyna 127.

Rozpoczęcie jest przewidziane na godzinę 17:00 w piątek, a zakończenie w niedzielę około godziny 13:00.

 

W czasie rekolekcji pragniemy pochylić się nad tematem “Bożego odpoczynku”, z jednej strony wskazanie na znaczenie odpoczynku w życiu człowieka, a z drugiej strony spojrzenie Boże na odpoczynek. Kwestia szabatu/niedzieli - jak dziś możemy przeżywać niedziele? Pokazanie faktu, że Pan Bóg też odpoczywał, a co za tym idzie, jak możemy mądrze wykorzystywać odpoczynek by był rozwijający, także pokażemy drugą stronę odpoczynku, który doprowadza do upadku różnych działań człowieka, jest destrukcyjny.  Jak tego uniknąć? Jak zadbać o siebie? Jak dać się Panu Bogu poprowadzić? Jak świadomie odpoczywać? Dowiemy się już na rekolekcjach!

 

Rekolekcje poprowadzi dla nas Ks. Krzysztof Freitag SAC, duszpasterz akademicki oraz duszpasterz powołań, prowadzi kanał na YouTube z licznymi podcastami, tworzy “Boży Kosmos”.

 

W wydarzeniu może wziąć maksymalnie 40 osób, co jest spowodowane ograniczoną miejsc w schronisku. O kolejności zgłoszeń decyduje data przesłania karty zgłoszeniowej na adres mailowy lub do biura. Zachęcamy by nie czekać do ostatniej chwili.

 

Uczestników prosimy o zabranie z sobą śpiwora, czegoś to sporządzania notatek, przekąsek oraz gier planszowych/karcianych/zespołowych.

 

Bardzo prosimy o podanie informacji dotyczących chorób i alergii i przesłanie skanu karty zgłoszenowej do 5 marca na któryś z podanych adresów e-mail i dostarczenie oryginału do biura KSM AP lub bezpośrednio na wydarzenie.

Prosimy o dokonanie wpłaty 125 złotych gotówką na miejscu.

 

Karta Zgłoszeniowa

Plan

 

W razie pytań, informacji udzielają:

  • druhna Agnieszka Spychała (agnieszka.spychala@poznan.ksm.org.pl)

  • druh Tymoteusz Trapczyński (tymoteusz.trapczynski@poznan.ksm.org.pl)

Zobacz także